XIII Gminny Przegląd Szkolnych Grup Kabaretowych „Koliber”

22 marca 2018

Dnia 22.03.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej odbył się XIII Gminny Przegląd Szkolnych Grup Kabaretowych „Koliber”. Konkurs przygotowały  i czuwały nad jego przebiegiem nauczycielki: pani Irena Długoborska, pani Bogusława Siwek, pani Agnieszka Pajura, pani Ewa Dobrowolska.

W Przeglądzie wzięły udział  grupy reprezentujące  trzy szkoły gminne.

Występy uczniów  oceniła komisja w składzie:

Przewodnicząca – Pani Henryka Godlewska

Członkowie -  Pani Barbara Pawełczuk

-  Pani Jolanta Rydzewska

Zwycięzcami konkursu w kategorii Szkół Podstawowych zostały grupy kabaretowe:

I miejsce  grupa kabaretowa „Orliki” ze Szkoły Podstawowej w Orle ze spektaklem „ Tofik  ” przygotowanym pod kierunkiem pani Iwony Wileńskiej.

II miejsce  - grupa kabaretowa „Świderki” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Prostyni z kabaretem mimicznym „Historia tańca ” przygotowanym pod kierunkiem pani Ingi Dąbrowskiej  i Oksany Żochowskiej

W kategorii oddziałów gimnazjalnych  przyznano dwa równorzędne miejsca:

I miejsce – grupa kabaretowa „Horrorek”- oddział gimnazjalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej ze spektaklem pt. „Sąsiadka”  przygotowanym pod kierunkiem  pani Ireny Długoborskiej .

I miejsce - grupa kabaretowa „Świderki” – oddział gimnazjalny  ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Prostyni ze spektaklem „Titanik ” przygotowanym pod kierunkiem pani Ingi Dąbrowskiej  i Oksany Żochowskiej.

Przyznano także nagrodę dla najlepszego aktora. Otrzymała ją Magdalena Brzózka ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej.

Sponsorem  poczęstunku i nagród dla wszystkich uczestników konkursu   był Wójt Gminy Małkinia Górna pani Bożena Kordek za co składamy serdeczne podziękowania.

Agnieszka Pajura

Data utworzenia:2018-03-22