Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

 

Aktualności

Przejdź do -

Mikołajki w klasie II

6 grudnia 2022

Dnia 6 grudnia przybył do naszej klasy Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wspólne śpiewanie, świąteczne stroje, upominki i smaczne prezenty sprawiły, że był to bardzo smaczny, wesoły  i niezapomniany dzień.

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Mikołajki w klasie II
Przejdź do -

Wycieczka do Białegostoku

5 grudnia 2022

Dnia 5 grudnia 2022 r. uczniowie klasy II i I uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku, pod opieką  p. K. Choromańskiej,  p. A. Frydrych i p. A. Pajury. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Zabaw "FABRYKA MISIA". Spędziliśmy tam dwie godziny wspaniałej zabawy. Pokonywaliśmy  fantastyczne tory przeszkód, zakręcone zjeżdżalnie,  trampoliny i  pajęczą wieżę. Graliśmy w różne interaktywne gry, wzięliśmy udział we wspólnych zabawach  tanecznych. W międzyczasie wykonaliśmy żelowe świece pod opieką animatorów. Następnie udaliśmy się do kina HELIOS na projekcję filmu pt.: „Wielki zielony krokodyl domowy”. Po dniu pełnym wrażeń zjedliśmy posiłek w restauracji i szczęśliwi powróciliśmy do domu.

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Wycieczka do Białegostoku
Przejdź do -

Andrzejki w klasie II

30 listopada 2022

Andrzejki w klasie II, w tym roku  przebiegały pod hasłem „Bajkowe wróżby”. Tego dnia powędrowaliśmy po świecie znanych bajek  w poszukiwaniu motywów wróżenia, czarowania, przepowiadania przyszłości itp. Poruszając się według wskazówek ukrytych w klasie odnajdywaliśmy i rozwiązywaliśmy różne zagadki, które doprowadziły nas do zaczarowanych postaci i magicznych przedmiotów z bajek. W trakcie  zabawy gromadziliśmy i porządkowaliśmy na tablicach  słownictwo, aby przy okazji poszerzać swoje umiejętności językowe. Bawiliśmy się przedmiotami - symbolami z naszych bajek. Dziewczynki  przymierzały  pantofelek Kopciuszka, chłopcy  kapelusz  kota w butach. Można było pobawić się kołowrotkiem, który był przyczyną czarodziejskiego snu śpiącej królewny itp.  Wzięliśmy również udział w tradycyjnych wróżbach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Tańczyliśmy przy muzyce i odpoczywaliśmy  przy słodkich smakołykach. Był to dzień pełen dobrej zabawy.

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Andrzejki w klasie II
Przejdź do -

Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

25 października 2022

25 października 2022r. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy 1. W uroczystości wzięli udział ubrani ma galowo w pięknych biretach na głowach uczniowie kl. 1, pani dyrektor Bogumiła Nadany, rodzice i uczniowie klasy VIII. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy. Następnie pierwszoklasiści przedstawili swój program artystyczny. Dzieci pięknie śpiewały piosenki, recytowały wiersze i zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Przygotowany egzamin zdały na 6. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania, poprzedzone odśpiewaniem hymnu państwowego oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała magicznym ołówkiem pani dyrektor. Dla upamiętnienia tej uroczystości każdy uczeń otrzymał legitymację szkolną, dyplom i upominek od rodziców. Wspaniała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Anna Frydrych
Czytaj więcej o: Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.
Przejdź do -

Wycieczka do Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej

20 października 2022

Dnia 20 października uczniowie klasy I i II pod opieką p. A. Frydrych i p. K. Choromańskiej uczestniczyli w wycieczce do Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckej. Wycieczkę  zainicjował rodzic  i pracownik tego banku p. Przemysław Wileński.  Podczas wizyty dzieci zwiedzały sale, w których mieszczą się różne działy bankowości np. dział kredytów dla firm i klientów indywidualnych, pomieszczenia z okienkami kasowymi, sale konferencyjne i gabinet Prezesa Banku itp. Pani Dyrektor Banku zapoznała dzieci z  historią budynku, w którym mieści się bank. Opowiadała o jego przebudowie. W swoim gabinecie pokazała maluchom zabytkową kasę i drzwi do starego sejfu, które wzbudziły wielkie zainteresowanie. Następnie dzieci udały się do pomieszczenia, w którym mieści się najnowocześniejszy bankomat. Obejrzały jego wewnętrzną budowę i poznały zasady działania oraz zasady bezpieczeństwa jakie towarzyszą obsłudze tego urządzenia.

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Wycieczka do Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej
Przejdź do -

Konkurs recytatorski "Jesień w poezji" Klasa II

10 października 2022

Dnia 10 października 2022 r.  odbył się w klasie II konkurs recytatorski „Jesień w poezji”. Głównymi celami konkursu było  uwrażliwianie dzieci na piękno otaczającej przyrody jesienią, a także doskonalenie umiejętności recytacji wierszy.  W kolorowej, jesiennej scenerii uczniowie zaprezentowali swoje oratorskie zdolności. Komisja oceniała;  znajomość tekstu, właściwe tempo mówienia, stosowanie znaków interpunkcyjnych, wyraziste mówienie itp.

 

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Konkurs recytatorski "Jesień w poezji" Klasa II
Przejdź do -

"Bezpieczni na drodze"

27 września 2022
Dnia 27 września grupa przedszkolna ,,0" C realizując temat ,,Bezpieczni na drodze " odbyła spacer w okolicy przedszkola i uczyła się bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.
Odpowiedni strój zapewnił bezpieczeństwo.
Halina Strzępek
Czytaj więcej o: "Bezpieczni na drodze"
Przejdź do -

Sprzątanie świata: "Wszystkie śmiecie są nasze".

18 września 2022

 

W dniach 16-18 września przypada 29 finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: "Wszystkie śmieci są nasze". Koordynatorem Akcji Sprzątanie Świata jest od samego początku jej istnienia (1994 r.) Fundacja Nasza Ziemia. Nasza szkoła,  jak co roku, wzięła udział w akcji Sprzątanie świata.  Celem akcji jest troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Nasi uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, oraz teren przy pobliskich ulicach. 

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za udział w akcji.

Czytaj więcej o: Sprzątanie świata: "Wszystkie śmiecie są nasze".
Przejdź do -

Nagrody za Gminny Konkurs Filmowy "Wspólne sprzątanie- to nasze wyzwanie!"

25 czerwca 2022
25 czerwca podczas I Małkińskiej Nocy z Gwiazdami odbyło się wręczenie nagród za udział w Gminnym Konkursie Filmowym "Wspólne sprzątanie- to nasze wyzwanie!"  I miejsce w kategorii klas IV-VIII zajęli chłopcy z klasy VIIIb, Kacper Frydrych, Mateusz Gąsecki i Bartosz Kruk.
Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć w konkursach!
Czytaj więcej o: Nagrody za Gminny Konkurs Filmowy "Wspólne sprzątanie- to nasze wyzwanie!"
Przejdź do -

Wakacje z GOKiS Małkinia Górna

24 czerwca 2022