Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Mikołajki w grupie „0C”

8 grudnia 2022

Mikołajki w grupie ,,0"c
Dnia 6 grudnia w grupie przedszkolnej ,,0"c odbyły się Mikołajki. Każdy tego dnia ubrany był odświętnie i miał na głowie czapkę Mikołaja. Zawitał do grupy Mikołaj z prezentami,które bardzo podobały się dzieciom.Było dużo radości,zabawa i wspólny taniec z Mikołajem.
Na pamiątkę tego dnia wykonana została nasza klasowa pocztówka.

Wycieczka do Białegostoku

5 grudnia 2022

Dnia 5 grudnia 2022 r. uczniowie klasy II i I uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku, pod opieką  p. K. Choromańskiej,  p. A. Frydrych i p. A. Pajury. Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Zabaw "FABRYKA MISIA". Spędziliśmy tam dwie godziny wspaniałej zabawy. Pokonywaliśmy  fantastyczne tory przeszkód, zakręcone zjeżdżalnie,  trampoliny i  pajęczą wieżę. Graliśmy w różne interaktywne gry, wzięliśmy udział we wspólnych zabawach  tanecznych. W międzyczasie wykonaliśmy żelowe świece pod opieką animatorów. Następnie udaliśmy się do kina HELIOS na projekcję filmu pt.: „Wielki zielony krokodyl domowy”. Po dniu pełnym wrażeń zjedliśmy posiłek w restauracji i szczęśliwi powróciliśmy do domu.

Mikołajki w klasie II

6 grudnia 2022

Dnia 6 grudnia przybył do naszej klasy Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wspólne śpiewanie, świąteczne stroje, upominki i smaczne prezenty sprawiły, że był to bardzo smaczny, wesoły  i niezapomniany dzień.

Przejdź do - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

7 grudnia 2022

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W naszej szkole w ramach  obchodów tego święta na korytarzu wykonano gazetkę tematyczną, na której zaprezentowano m. in. sławnych niepełnosprawnych. Ponadto  uczniowie z klas III - VIII  mieli okazję obejrzeć krótkometrażowy film pt. ,,Cyrk motyli” oraz zapoznać się z savoir vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Podczas warsztatów z pedagogiem szkolnym, pedagogiem specjalnym i oligofrenopedagogiem uczniowie mogli doświadczyć z jakimi trudnościami borykają się osoby niesłyszące, słabowidzące czy niepełnosprawne ruchowo. Dodatkowo uczniowie wykonali prace plastyczne ustami, bez używania rąk bądź z zamkniętymi oczami.

Barbara Wojciechowska, Agnieszka Pajura, Katarzyna Skonieczna

Mikołajki. Grupa 3-4 latki

7 grudnia 2022
Przejdź do - Mikołajki w grupie przedszkolnej „0B”

Mikołajki w grupie przedszkolnej „0B”

Kiermasz Bożonarodzeniowy

6 grudnia 2022

Rada Rodziców serdecznie zaprasza na kolejny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 14.12.2022r. od godz 9 do 13.30 na dolnym korytarzu.

Dla odwiedzających nas gości będzie to okazja do obejrzenia, a także zakupu świątecznych dekoracji: stroików zrobionych przez nasze dzieci i młodzież, które mogą być przeznaczone nawet jako upominek gwiazdkowy.
Serdecznie zachęcamy do robienia i przynoszenia stroików. Pieniążki jak zawsze przeznaczymy na cele szkolne.

Przejdź do - Pożegnanie jesieni u starszaków

Pożegnanie jesieni u starszaków

2 grudnia 2022

Pożegnanie jesieni u starszaków Jesień złota odeszła. Grupa ,,0"C pożegnała ją dziś piosenkami ,jesienną scenografią i spacerem. Na pamiątkę złotej jesieni 2022 została wykonana klasowa pocztówka,,Nasze jesienne bukiety".

Halina Strzępek

Andrzejki w klasie II

30 listopada 2022

Andrzejki w klasie II, w tym roku  przebiegały pod hasłem „Bajkowe wróżby”. Tego dnia powędrowaliśmy po świecie znanych bajek  w poszukiwaniu motywów wróżenia, czarowania, przepowiadania przyszłości itp. Poruszając się według wskazówek ukrytych w klasie odnajdywaliśmy i rozwiązywaliśmy różne zagadki, które doprowadziły nas do zaczarowanych postaci i magicznych przedmiotów z bajek. W trakcie  zabawy gromadziliśmy i porządkowaliśmy na tablicach  słownictwo, aby przy okazji poszerzać swoje umiejętności językowe. Bawiliśmy się przedmiotami - symbolami z naszych bajek. Dziewczynki  przymierzały  pantofelek Kopciuszka, chłopcy  kapelusz  kota w butach. Można było pobawić się kołowrotkiem, który był przyczyną czarodziejskiego snu śpiącej królewny itp.  Wzięliśmy również udział w tradycyjnych wróżbach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Tańczyliśmy przy muzyce i odpoczywaliśmy  przy słodkich smakołykach. Był to dzień pełen dobrej zabawy.

Andrzejki w klasie I.

30 listopada 2022

Dnia 25 -XÎ-2022 r. obchodziliśmy w naszej klasie Andrzejki. Był to dzień wspaniałej zabawy. Pierwszaczki mogły sprawdzić, co ich czeka w przyszłości. Wróżby zorganizowane w klasie pozwoliły dowiedzieć się, czy będą szczęśliwe, czy czekają ich wspaniałe podróże, jak będzie miał na imię przyszły mąż czy żona, albo czy czeka ich jakaś niespodzianka. W klasie miały zorganizowany poczęstunek i była zabawa przy muzyce. Wszyscy wspaniałe się bawili.

Anna Frydrych

Data utworzenia:2018-01-09