Jesteś tutaj: Start / Aktywna tablica

Aktywna tablica

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

O programie "Aktywna tablica"

22 lutego 2019

Aktywna tablica

W 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „AKTYWNA TABLICA”. Złożony przez nas  wniosek został pozytywnie rozpatrzony dzięki temu  otrzymaliśmy  wsparcie finansowe za które zakupiliśmy  dwa interaktywne monitory dotykowe. Monitory są nowoczesnymi środkami dydaktycznymi, które stają się obecnie niezbędnym narzędziem edukacyjnym. Wykorzystanie tych urządzeń wpływa na kształcenie dzieci w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz motywuje ich do większej aktywności w czasie zajęć. Zajęcia z wykorzystaniem monitorów stają się atrakcyjniejsze i bardziej efektywne.

 Aktywna tablica pismo do Dyrektorów szkół podstawowych

 Aktywna tablica pismo do organów prowadzących szkoły podstawowe 

Przejdź do - Szkolny konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka" 2019 r.

Szkolny konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka" 2019 r.

14 marca 2019

Dnia 14.03.2019 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka", w którym brali udział uczniowie klas 0-III.   Konkurs został zorganizowany w sali nr 17, gdzie  zainstalowany jest projektor interaktywny z   rządowego programu „AKTYWNA TABLICA”. Tym razem  projektor wykorzystano jako dekorację.  Do każdego występu  przygotowano tło przedstawiające ilustracje, nazwisko autora oraz  tytuł  recytowanego przez dziecko wiersza.  Było to oryginalne uatrakcyjnienie całego wydarzenia.  W wyniku eliminacji wyłoniono trzy uczennice; Natalię Wilk, Sarę Zalewską i Natalię Wrzosek,  które będą reprezentowały naszą szkołę w gminnym etapie ww. konkursu.  

Katarzyna Choromańska
Przejdź do - Powitanie wiosny w klasach 0-III

Powitanie wiosny w klasach 0-III

21 marca 2019

          Dnia 21 marca 2019 r. świętowaliśmy w naszej szkole PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Uczniowie klas 0-III od samego rana przygotowywali się  na powitanie tej pory roku. W czasie pierwszej  lekcji każda klasa pracowała nad stworzeniem powitalnego plakatu. Dzieci wycinały kwiaty, listki, motyle, pszczoły, biedronki,  a następnie ozdabiały nimi plakaty. Na drugiej lekcji wszyscy udali się na boisko szkolne, aby spalić Marzannę. Rytuałowi towarzyszyły okrzyki dzieci, które miały na celu  przepędzić zimę. Następnym zadaniem było odnalezienie Pani Wiosny, która ukryła się gdzieś na terenie szkoły. Maluchy z wielkim zaangażowaniem przeglądały każdy krzaczek i wszystkie zakamarki na boisku szkolnym. Po długich poszukiwaniach Panią Wiosnę odnalazły przedszkolaki. Kolejne zadanie polegało na tym, aby odszukać na boisku wszystkie kwiaty, które zasadziła dla dzieci Pani Wiosna. Zabawa była doskonała i wzbudzała wielką radość wśród maluchów.   Po powrocie do szkoły zasadziliśmy  kwiatki do doniczek. 

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Powitanie wiosny w klasach 0-III

Szkolenia nauczycieli

22 lutego 2019

Szkolenia odbyte w zakresie TIK

1.  (6.09.2018 r.) Konferencja metodyczna dla nauczycieli informatyki szkół podstawowych
    pt.: "Od programowania wizualnego do tekstowego" zorganizowana  przez OEiiZK    Warszawa. Tematyka szkolenia:

• Bazy danych dla najmłodszych, zaprogramuj je wizualnie.

• Narzędzia edukacyjne w chmurze Office 365.     

2. ( od 10.09   do 21.09.2018 r.) Szkolenie pt. "Edycja grafiki w programie PIXLR-on line".

3. (15. 09.2018 r.) Szkolenie pt. " Wirtualne klasy-narzędzia nauczania zdalnego w szkole".

4. (16. 09.2018 r.) Szkolenie pt. " Wirtualne klasy-narzędzia nauczania zdalnego w szkole". 

5. (6.10.2018 r. )  Szkolenie prowadzone  przez OEiiZK Warszawa pt. " Od dialogu
do algorytmu- programowanie wizualne  w klasach IV-VIII"
 w MSCDN Ostrołęka .

6. (7.10.2018 r. )  Szkolenie prowadzone  przez OEiiZK Warszawa pt. " Od dialogu
 do algorytmu-  programowanie wizualne  w klasach IV-VIII"
 w MSCDN Ostrołęka .

7. (1.12.2018 r.)  Szkolenie prowadzone  przez OEiiZK Warszawa pt. "Programowanie
     z  Pythonem  w kl. VII- VIII"
w MSCDN Ostrołęka.

8. (8.12.2018 r. ) Szkolenie prowadzone  przez OEiiZK Warszawa pt. "Programowanie  z Pythonem w   kl. VII- VIII".
      W MSCDN  Ostrołęka.

9. (30,31.03.2019 r.) Szkolenie MSCDN Wydział w Ostrołęce    "Edytor grafiki GIMP praktycznie dla każdego"

10. (1.04.2019 r.) Szkolenie Rady Pedagogicznej SP1 w Małkini GórnejTablica interaktywna jako cyfrowe środowisko pracy nauczyciela"

11. (10.05.2019 r.) Szkolenie Rady Pedagogicznej SP1 w Małkini Górnej „TIK w szkole, czyli jak podnosić efektywność nauczania” prowadzone przez przedstawiciela EKO TUR Instytut Kształcenia.

 

Scenariusze zajęć

22 lutego 2019

Przydatne linki

22 lutego 2019

CIEKAWE ZASOBY W SIECI

https://www.edmodo.com/- to darmowa platforma, która zapewnia bezpieczne środowisko dla uczniów, nauczycieli i rodziców, umożliwiając ich kontakt i współpracę. Zapewnia bezpłatny dostęp do narzędzi do zarządzania klasą, komunikacji i kształcenia online. Możemy utworzyć edukacyjną sieć społecznościową z własnym kalendarzem, e-dziennikiem, narzędziem do tworzenia testów i quizów online.

https://learningapps.org- jest aplikacją Web 2.0 wspierającą proces uczenia się i nauczania za pomocą małych interaktywnych modułów. Istniejące moduły mogą być bezpośrednio wykorzystywane w nauczaniu, lub też zmieniane lub tworzone przez użytkowników w Internecie. Celem jest zebranie aplikacji wielokrotnego użytku i udostępnienie ich publicznie. Aplikacje nie zawierają zatem żadnych specjalnych ram lub konkretnego scenariusza lekcji: są ograniczone wyłącznie do interaktywnej części. Aplikacje nie stanowią zatem jednostki lekcyjnej, lecz muszą być osadzone w odpowiednim scenariuszu nauczania. 

https://kahoot.com - umożliwia (bezpłatnie, po zarejestrowaniu się) tworzenie quizów i ankiet, na które uczniowie mogą odpowiadać na dowolnym urządzeniu mającym przeglądarkę internetową. Uczniowie nie muszą zakładać kont, wystarczy wejść na stronę kahoot.it i wpisać udostępniony przez nauczyciela pin.

http://scholaris.pl/ - Scholaris to portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi i innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami. Portal ma na celu wsparcie nauczycieli w przygotowaniu ciekawych, często interaktywnych zajęć poprzez dostarczenie im gotowych i sprawdzonych materiałów edukacyjnych. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

https://pl.padlet.com/ - do tworzenia pięknych tablic, dokumentów i stron internetowych, które łatwo  się czyta i przyjemnie edytuje.

https://ed.ted.com/-  umożliwia tworzenie i udostępnianie własnych materiałów edukacyjnych oraz korzystanie z szerokiej bazy scenariuszy i filmów innych nauczycieli.

 https://www.qr-online.pl/ -Generator kodów QR on-line i narzędzia internetowe do wykorzystania  na lekcjach matematyki, informatyki.

https://tiny.pl/ program do skracania linków

Strony internetowe oferujące ciekawe gry edukacyjne:


 http://www.gralandia.pl/- gry edukacyjne dla  najmłodszych dzieci.
 https://www.matzoo.pl/  -strona do nauki matematyki dla uczniów  szkoły podstawowej.

http://www.sumdog.com - gry matematyczne, serwis dla uczniów i nauczycieli.

http://www.zyraffa.pl/ - gry i zabawy dla dzieci, dla przedszkolaków i uczniów.

https://scratch.mit.edu/-  umożliwia tworzenie historyjek, gier, animacji i publikowanie ich
                                         w  międzynarodowej sieci.

https://code.org/ - na tym serwisie można poszerzyć wiedzę w zakresie programowania
                                i zacząć  swoją przygodę z programowaniem.

http://www.storyjumper.com  - to aplikacja umożliwiająca tworzenie i udostępnianie e-książeczek.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-02-22
Data publikacji:2019-02-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Choromańska
Liczba odwiedzin:1304