Jesteś tutaj: Start / Aktywna tablica

Aktywna tablica

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

O programie "Aktywna tablica"

22 lutego 2019

Aktywna tablica

W 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „AKTYWNA TABLICA”. Złożony przez nas  wniosek został pozytywnie rozpatrzony dzięki temu  otrzymaliśmy  wsparcie finansowe za które zakupiliśmy  dwa interaktywne monitory dotykowe. Monitory są nowoczesnymi środkami dydaktycznymi, które stają się obecnie niezbędnym narzędziem edukacyjnym. Wykorzystanie tych urządzeń wpływa na kształcenie dzieci w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz motywuje ich do większej aktywności w czasie zajęć. Zajęcia z wykorzystaniem monitorów stają się atrakcyjniejsze i bardziej efektywne.

 Aktywna tablica pismo do Dyrektorów szkół podstawowych

 Aktywna tablica pismo do organów prowadzących szkoły podstawowe 

Przejdź do - Szkolenie nauczycieli

Szkolenie nauczycieli

10 maja 2019

Dnia 10.05.2019 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie dla nauczycieli pt. „TIK w szkole, czyli jak podnosić efektywność nauczania” prowadzone przez przedstawiciela EKO TUR Instytutu Kształcenia. Tematem szkolenia było ukazanie możliwości jakie daje wykorzystanie tablicy interaktywnej w pracy dydaktycznej. Nauczyciele poznali kilka ciekawych programów, szeroko omówione zostało bezpieczeństwo pracy w sieci i najnowsze zagrożenia. Duży nacisk położono na przestrzeganie praw autorskich podczas korzystania z różnych programów oraz stron internetowych. Udział w szkoleniu pozwoli efektywniej wykorzystywać sprzęt zainstalowany w klasach w ramach programu „Aktywna tablica”przez nauczycieli.  W drugiej części spotkania pani A. Młynarczyk przygotowała prezentację Europejskiej platformy internetowej dla szkół School Education Gateway. Zapoznała nauczcieli z zasobami oraz narzędziami jakie oferuje platforma.

Przejdź do - Tablica interaktywna jako cyfrowe środowisko pracy nauczyciela

Tablica interaktywna jako cyfrowe środowisko pracy nauczyciela

3 kwietnia 2019

Dnia 1.04.2019 r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu Tablica interaktywna jako cyfrowe środowisko pracy nauczyciela, przeprowadzonym przez Ośrodek Rozwoju Kompetencji Edukacyjnych z Warszawy. Podczas spotkania omówione zostały różne programy np.:  Learningapps, Kahoot, Tiny.pl, Generator kodów QR itp. Stosowanie przez nauczycieli powyższych programów to  pomysły na to, jak twórczo i zgodnie z potrzebami dydaktycznymi wykorzystywać tablicę interaktywną w pracy z uczniami oraz jak planować  zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej / monitora interaktywnego z zachowaniem zasady efektywności pracy. Tego dnia  p. K Choromańska przeprowadziła również szkolenie dla nauczycieli „Praca na Dysku Google”. Zapoznała uczestników z możliwościami jakie oferuje Dysk np. szybkie tworzenie stron internetowych, dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, gromadzenie i segregowanie zdjęć. Szczególny nacisk położyła  na naukę   jednoczesnej pracy nad jednym dokumentem drogą elektroniczną (funkcja szczególnie przydatna przy opracowywaniu wspólnych materiałów, projektów na odległość). 

Katarzyna Choromańska
Przejdź do - Szkolny konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka" 2019 r.

Szkolny konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka" 2019 r.

14 marca 2019

Dnia 14.03.2019 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski "Warszawska Syrenka", w którym brali udział uczniowie klas 0-III.   Konkurs został zorganizowany w sali nr 17, gdzie  zainstalowany jest projektor interaktywny z   rządowego programu „AKTYWNA TABLICA”. Tym razem  projektor wykorzystano jako dekorację.  Do każdego występu  przygotowano tło przedstawiające ilustracje, nazwisko autora oraz  tytuł  recytowanego przez dziecko wiersza.  Było to oryginalne uatrakcyjnienie całego wydarzenia.  W wyniku eliminacji wyłoniono trzy uczennice; Natalię Wilk, Sarę Zalewską i Natalię Wrzosek,  które będą reprezentowały naszą szkołę w gminnym etapie ww. konkursu.  

Katarzyna Choromańska
Przejdź do - Powitanie wiosny w klasach 0-III

Powitanie wiosny w klasach 0-III

21 marca 2019

          Dnia 21 marca 2019 r. świętowaliśmy w naszej szkole PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Uczniowie klas 0-III od samego rana przygotowywali się  na powitanie tej pory roku. W czasie pierwszej  lekcji każda klasa pracowała nad stworzeniem powitalnego plakatu. Dzieci wycinały kwiaty, listki, motyle, pszczoły, biedronki,  a następnie ozdabiały nimi plakaty. Na drugiej lekcji wszyscy udali się na boisko szkolne, aby spalić Marzannę. Rytuałowi towarzyszyły okrzyki dzieci, które miały na celu  przepędzić zimę. Następnym zadaniem było odnalezienie Pani Wiosny, która ukryła się gdzieś na terenie szkoły. Maluchy z wielkim zaangażowaniem przeglądały każdy krzaczek i wszystkie zakamarki na boisku szkolnym. Po długich poszukiwaniach Panią Wiosnę odnalazły przedszkolaki. Kolejne zadanie polegało na tym, aby odszukać na boisku wszystkie kwiaty, które zasadziła dla dzieci Pani Wiosna. Zabawa była doskonała i wzbudzała wielką radość wśród maluchów.   Po powrocie do szkoły zasadziliśmy  kwiatki do doniczek. 

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Powitanie wiosny w klasach 0-III

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-02-22
Data publikacji:2019-02-22
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Katarzyna Choromańska
Liczba odwiedzin:890