Jesteś tutaj: Start / Projekt POWER

Projekt POWER

Lekcja otwarta

26 lutego 2020

Dnia 26.02.2020 r.  uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcji otwartej. Tematem zajęć było "Bezpieczeństwo w sieci". Lekcja została przeprowadzona przez panią Katarzynę Choromańską w sali nr 17. Uczniowie  spotkali się z bohaterami strony internetowej Sieciaki.pl. Poznawali  pozytywne oraz negatywne strony Internetu. Wspólnie z Sieciakami uczyli się bezpiecznej pracy w Internecie oraz jak wystrzegać się Sieciuchów, czyli niebezpieczeństw czyhających  w sieci. Zdobyte wiadomości utrwalone zostały podczas wspólnego rozwiązywania interaktywnego quizu na projektorze. W nagrodę za udział w lekcji,  wiedzę i zaangażowanie  dzieci otrzymały zawieszki odblaskowe.

Katarzyna Choromańska
Przejdź do - Światowy Dzień Życzliwości w naszej szkole

Światowy Dzień Życzliwości w naszej szkole

21 listopada 2019

Dnia 21 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.  Uczniowie otrzymali znaczki    z uśmieszkiem, aby przypominały  o tym jaki nastrój powinien towarzyszyć nam tego wspaniałego   dnia.  Niektórzy  z chęcią  przyłączyli się do wspólnej zabawy  inni podchodzili  do niej  z  dystansem, jednak każdy  musiał zastanowić się nad istotą  i potrzebą tworzenia takich świąt. W tym dniu, maluchy  z klas I-III  przeszły egzamin z uprzejmości i życzliwości. Każdy uczeń wylosował rówieśnika  ze swojej klasy, którym miał za zadanie opiekować się przez cały dzień. Musiał być uprzejmy, opiekuńczy, życzliwy  i dbać o swojego podopiecznego. Na koniec dnia zadaniem uczniów było  odgadnąć, kto był  ich opiekunem   i w nagrodę wręczyć mu dyplom  z podziękowaniem.  Na korytarzu szkolnym umieszczona została gazetka  wykonana przez uczniów klasy III, na której umieszczono najważniejsze zachowania, których przestrzeganie  ułatwia i uprzyjemnia wszystkim codzienne funkcjonowanie w środowisku szkolnym  i nie tylko.  Wzajemna życzliwość  i serdeczność to zachowania, które sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze  i bardziej wartościowe.  Dlatego warto  promować  je przy każdej nadarzającej się okazji.

Katarzyna Choromańska

Promocja wyjazdu

11 listopada 2019

Jednym z zadań  projektu   realizowanego w naszej szkole pt. "Innowacyjna szkoła w drodze do Europy", Ponadnarodowa mobilność kadry edukacyjnej szkolnej,  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego jest promowanie jego rezultatów. Jubileusz 60-lecia naszej szkoły to doskonała ku temu okazja. Na tą uroczystość przygotowałyśmy wystawę zawierającą, zdjęcia i szczegółowe opisy wyjazdów naszych nauczycieli na kursy językowe do Irlandii, Malty i Wielkiej Brytanii. Mogłyśmy zaprezentować w ten sposób dawnym wychowankom, nauczycielom, nauczycielom oraz dyrektorom z innych szkół  i wszystkim przyjaciołom oraz zaproszonym gościom nowy kierunek pracy szkoły jakim jest udział naszej szkoły w mobilnościach zagranicznych nauczycieli, a w przyszłości uczniów.

Oprócz tablicy na dolnym korytarzu wykonałyśmy również gazetkę na górnym korytarzu przedstawiającą symbole, flagi, zdjęcia z krajów które odwiedziłyśmy, aby przybliżyć ich  klimat i kulturę. Przygotowałyśmy również przezentację opisujacą nasz projekt, podróże oraz naukę, którą wyświtlano w  jednej z sal lekcyjnych wraz z innymi zdjęciami z naszej szkoły (Projekcja zdjęć "Wspomnienia dalekie i bliskie...)

Kurs językowy na Malcie

5 września 2019

Kurs językowy na Malcie

W dniach 15.07-26-07 trzyosobowa grupa nauczycieli z naszej szkoły tj. Wanda Wilczyńska, Agata Młynarczyk i Justyna Kotowska wzięły udział w kursie doskonalącym znajomość języka angielskiego. Ukończenie takiego szkolenia było   jednym z głównych zadań realizowanego przez szkołę projektu pt. "Innowacyjna szkoła w drodze do Europy" Ponadnarodowa mobilność kadry edukacyjnej szkolnej,  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.  Kurs odbywał się za granicami naszego kraju na Malcie.

Justyna Kotowska
Czytaj więcej o: Kurs językowy na Malcie
Przejdź do - Relacja z przebiegu kursów językowych dla nauczycieli na zebraniu rodziców.

Relacja z przebiegu kursów językowych dla nauczycieli na zebraniu rodziców.

19 września 2019

W dniu 19 września w naszej szkole odbyło się zebranie Rodziców. Było to pierwsze zebranie w tym roku szkolnym. Pani Dyrektor omówiła najważniejsze sprawy dotyczące planu pracy szkoły oraz opowiedziała Rodzicom o projekcie w którym wzięli udział Nauczyciele naszej placówki. Projekt Językowy "Innowacyjna szkoła w drodze do Europy" miał na celu rozwinąć i podnieść zdolności językowe naszej kadry pedagogicznej. Nauczyciele podzieleni na trzy grupy zostali rozesłani do trzech różnych miejsc: Irlandii, Anglii i na Maltę. O szczegółowym przebiegu kursów pisaliśmy we wcześniejszych postach.

Justyna Kotowska

Data utworzenia:2018-01-24