Jesteś tutaj: Start / Projekt POWER

Projekt POWER

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - 9 MAJA- DZIEŃ ZJEDNOCZONEJ EUROPY

9 MAJA- DZIEŃ ZJEDNOCZONEJ EUROPY

9 maja 2020

9 maja jest dniem,w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. Tego dnia przypada rocznica podpisania historycznego dokumentu na mocy,którego Robert Schuman zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny.

Wioletta Sobieszczak

Dzień Św. Patryka

17 marca 2020

Dzień św. Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne przypadające na 17 marca. Tego dnia na cześć patrona Zielonej Wyspy, czyli św. Patryka, Irlandczycy organizują różnego rodzaju imprezy i parady. Poznaj szczegóły dotyczące tego hucznie obchodzonego święta. Dzień św. Patryka to święto upamiętniające śmierć patrona Irlandii, który zmarł 17 marca. Tego dnia Irlandczycy wspominają życie i dokonania św. Patryka, który został natchniony przez Boga i doprowadził do chrystianizacji środkowej, północnej i zachodniej części Irlandii.  Uczniowie naszej szkoły wykonali prezentacje multimedialne oraz strony internetowe na temat tego święta. Oto najciekawsze prace:

https://tiny.pl/75hjq

https://tiny.pl/75h12

 

 

Przejdź do - Lekcja otwarta

Lekcja otwarta

26 lutego 2020

Dnia 26.02.2020 r.  uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami uczestniczyli w lekcji otwartej. Tematem zajęć było "Bezpieczeństwo w sieci". Lekcja została przeprowadzona przez panią Katarzynę Choromańską w sali nr 17. Uczniowie  spotkali się z bohaterami strony internetowej Sieciaki.pl. Poznawali  pozytywne oraz negatywne strony Internetu. Wspólnie z Sieciakami uczyli się bezpiecznej pracy w Internecie oraz jak wystrzegać się Sieciuchów, czyli niebezpieczeństw czyhających  w sieci. Zdobyte wiadomości utrwalone zostały podczas wspólnego rozwiązywania interaktywnego quizu na projektorze. W nagrodę za udział w lekcji,  wiedzę i zaangażowanie  dzieci otrzymały zawieszki odblaskowe.

Katarzyna Choromańska
Przejdź do - Dni Bezpiecznego Internetu 2020

Dni Bezpiecznego Internetu 2020

7 lutego 2020

W dniach  od 30 stycznia do 7 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dni Bezpiecznego Internetu. Zarejestrowaliśmy naszą inicjatywę uczestnictwa w DBI, w roku 2020, na stronie saferinternet.pl.  Umieściliśmy informacje o uczestnictwie w DBI na szkolnych gazetkach ogłoszeń. W tym roku zapoznawaliśmy  się z tematyką bezpieczeństwa w sieci na lekcjach informatyki. 

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Dni Bezpiecznego Internetu 2020
Przejdź do - Akcja PACZKA NA KRESY

Akcja PACZKA NA KRESY

16 grudnia 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Małkini Górnej z nauczycielami p. Barbarą Wojciechowską i p. Justyną Kotowską włączyli się w zorganizowanie paczek dla naszych Rodaków mieszkających na Litwie. W dniach 26 listopada – 2 grudnia w naszej szkole odbyła się zbiórka darów. 5 grudnia zebrane produkty zostały przekazane do Polskiej Fundacji Narodowej, która zajęła się ich transportem do naszych wschodnich sąsiadów. W nocy z piątku na sobotę, uczniowie: Mateusz Zawistowski, Krystian Sierota, Jakub Jagiełło wraz z opiekunem udali się na Litwę do wsi Jaszuny w celu przekazania paczek. Trudno opisać emocje jakie towarzyszyły nam podczas tych spotkań z rodzinami. Ciepłe przyjęcie, miłe rozmowy, moc serdecznych uścisków i „motylki” w sercu, które już powodują, że myślimy o kolejnej organizacji „Paczki”. Liczymy, że nasza inicjatywa rozwinie jeszcze większe skrzydła i zaowocuje większą ilością obdarowanych osób. Pomaganie jest PIĘKNE….

Barbara Wojciechowska
Przejdź do - PACZKA NA KRESY

PACZKA NA KRESY

26 listopada 2019

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Uczniów do przyłączania się do akcji PACZKA NA KRESY.
Zachęcamy do odwiedzania strony organizatora
https://www.facebook.com/Kresywpotrzebie/

Przejdź do - Światowy Dzień Życzliwości w naszej szkole

Światowy Dzień Życzliwości w naszej szkole

21 listopada 2019

Dnia 21 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości.  Uczniowie otrzymali znaczki    z uśmieszkiem, aby przypominały  o tym jaki nastrój powinien towarzyszyć nam tego wspaniałego   dnia.  Niektórzy  z chęcią  przyłączyli się do wspólnej zabawy  inni podchodzili  do niej  z  dystansem, jednak każdy  musiał zastanowić się nad istotą  i potrzebą tworzenia takich świąt. W tym dniu, maluchy  z klas I-III  przeszły egzamin z uprzejmości i życzliwości. Każdy uczeń wylosował rówieśnika  ze swojej klasy, którym miał za zadanie opiekować się przez cały dzień. Musiał być uprzejmy, opiekuńczy, życzliwy  i dbać o swojego podopiecznego. Na koniec dnia zadaniem uczniów było  odgadnąć, kto był  ich opiekunem   i w nagrodę wręczyć mu dyplom  z podziękowaniem.  Na korytarzu szkolnym umieszczona została gazetka  wykonana przez uczniów klasy III, na której umieszczono najważniejsze zachowania, których przestrzeganie  ułatwia i uprzyjemnia wszystkim codzienne funkcjonowanie w środowisku szkolnym  i nie tylko.  Wzajemna życzliwość  i serdeczność to zachowania, które sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze  i bardziej wartościowe.  Dlatego warto  promować  je przy każdej nadarzającej się okazji.

 

Katarzyna Choromańska
Przejdź do - Zakodowne ścieżki

Zakodowne ścieżki

20 października 2019

W dniach 15-18 października 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania CodeWeek pod hasłem  „Zakodowane ścieżki”. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas II-VIII. Wykonaliśmy  gazetkę dotycząca udziału szkoły w projekcie.  W  klasach  II-III dzieci miały zorganizowane  zabawy  związane z kodowaniem i programowaniem, bez elektryczności i bez wykorzystywania jakichkolwiek urządzeń elektronicznych. Nauczyciele sami zaprojektowali zabawy, ćwiczenia, plansze zgodne z hasłem projektu „Zakodowane ścieżki”. Zadania polegały na tym, aby za pomocą strzałek   wyznaczyć drogi, którymi obiekt musi dojść do wyznaczonego celu. Zabawy w klasie II odbywały się zespołowo, natomiast w klasie III indywidualnie. Okazuje się, że programowanie tzw. „Bez prądu”jest równie doskonałą zabawą, jak za pomocą programów komputerowych i urządzeń elektronicznych. Uczniowie klasy III programowali również na stronie Code.org., gdzie doskonale radzili sobie wykonując kolejne poziomy Kursu 1. Uczniowie klas IV-VIII wykonywali zadania z Kursu 2 oraz 3, gdzie pokonywali kolejne poziomy i porównywali  swoje wyniki klasowe wyświetlane na tablicy w pracowni komputerowej. Oprócz platformy Code.org. nauczycielka informatyki zachęcała uczniów do  korzystania z innych programów w których można  doskonalić umiejętność  kodowania i programowania wizualnego tj. Scratch, Blockly itp. Udział szkoły w ww. przedsięwzięciach wspaniale aktywizuje uczniów i zachęca do rozwijania się w kierunku programowania.

Katarzyna Choromańska
Przejdź do - Święto Rodziny w klasie II

Święto Rodziny w klasie II

4 czerwca 2019

Dnia 4.06.2019 r. w klasie II odbyło się Święto Taty i Mamy. Uczniowie pod kierunkiem pani Katarzyny Choromańskiej wystawili dla swoich rodziców przedstawienie teatralne pt. "Kto dostał ogień?". Legenda indiańska  "Kto dostał ogień?" to piękna opowieść o tym, co dla człowieka powinno być najważniejsze w życiu, o tym że miłość, troska o innych, oddanie to cechy najważniejsze dla  każdej społeczności. Oprócz walorów wychowawczych jakie niewątpliwie niosła ze sobą ta opowieść,   można było  podziwiać  również wspaniałą scenografię (tipi, totemy, roślinność), indiańskie stroje kobiece i męskie oraz  rekwizyty (toporki, pióropusze, łuki) typowe dla ludów Indian. 

Katarzyna Choromańska
Czytaj więcej o: Święto Rodziny w klasie II
Przejdź do - Szkolenie nauczycieli

Szkolenie nauczycieli

10 maja 2019

Dnia 10.05.2019 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie dla nauczycieli pt. „TIK w szkole, czyli jak podnosić efektywność nauczania” prowadzone przez przedstawiciela EKO TUR Instytutu Kształcenia. Tematem szkolenia było ukazanie możliwości jakie daje wykorzystanie tablicy interaktywnej w pracy dydaktycznej. Nauczyciele poznali kilka ciekawych programów, szeroko omówione zostało bezpieczeństwo pracy w sieci i najnowsze zagrożenia. Duży nacisk położono na przestrzeganie praw autorskich podczas korzystania z różnych programów oraz stron internetowych. Udział w szkoleniu pozwoli efektywniej wykorzystywać sprzęt zainstalowany w klasach w ramach programu „Aktywna tablica”przez nauczycieli.  W drugiej części spotkania pani A. Młynarczyk przygotowała prezentację Europejskiej platformy internetowej dla szkół School Education Gateway. Zapoznała nauczcieli z zasobami oraz narzędziami jakie oferuje platforma.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-01-24
Data publikacji:2018-01-24
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2369