Wycieczka do Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej

20 października 2022

Dnia 20 października uczniowie klasy I i II pod opieką p. A. Frydrych i p. K. Choromańskiej uczestniczyli w wycieczce do Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckej. Wycieczkę  zainicjował rodzic  i pracownik tego banku p. Przemysław Wileński.  Podczas wizyty dzieci zwiedzały sale, w których mieszczą się różne działy bankowości np. dział kredytów dla firm i klientów indywidualnych, pomieszczenia z okienkami kasowymi, sale konferencyjne i gabinet Prezesa Banku itp. Pani Dyrektor Banku zapoznała dzieci z  historią budynku, w którym mieści się bank. Opowiadała o jego przebudowie. W swoim gabinecie pokazała maluchom zabytkową kasę i drzwi do starego sejfu, które wzbudziły wielkie zainteresowanie. Następnie dzieci udały się do pomieszczenia, w którym mieści się najnowocześniejszy bankomat. Obejrzały jego wewnętrzną budowę i poznały zasady działania oraz zasady bezpieczeństwa jakie towarzyszą obsłudze tego urządzenia.

Po zakończonej prezentacji  maluchy uczestniczyły w słodkim poczęstunku zorganizowanym w olbrzymiej sali konferencyjnej. Tam mogły również podziwiać sztandar banku, nagrody otrzymane za działalność oraz różne urządzenia do projekcji multimedialnych. Ogromne  zainteresowanie wzbudził  pokaz nowoczesnych  maszyn usprawniający pracę  banku np.: maszyny do liczenia banknotów i monet, urządzenie do rozpoznawania fałszywych banknotów. Dzieci mogły samodzielnie wypróbować działanie tych urządzeń. Ćwiczyły też stawianie pieczątek. Oglądały jak zabezpieczone, oznakowane i zapakowane są nowe pieniądze wpływające do banku oraz jak wyglądają paczki ze zniszczonymi banknotami. Na zakończenie  zwiedziły dobudowane nowoczesne skrzydło  banku i odbyły ekscytującą przejażdżkę przeszkloną windą.  Z nową wiedzą i wieloma ciekawymi przeżyciami powróciliśmy  do szkoły.

Bardzo dziękujemy panu Przemysławowi Wileńskiemu oraz wszystkim Pracownikom Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej za zorganizowanie dla nas tej wspaniałej wycieczki,

Katarzyna Choromańska

Data utworzenia:2022-10-20