Światowy Dzień Książki 2022

23 kwietnia 2022

23 kwietnia 2022 roku ( sobota) obchodzony jest, zgodnie z decyzją UNESCO, jako Światowy Dzień Książki. Nawiazując do tego święta, kilka dni później- 26 kwietnia 2022- uczennice klas VI-VIII zorganizowały akcję pod hasłem: „ Starsi czytają młodszym”. Celem tej akcji było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały utworów, które przeczytały im starsze koleżanki. Największe zainteresowanie wzbudziły popularne wiersze Tuwima, Brzechwy i Fredry. Niecodzienne spotkanie sprawiło Wszystkim wiele radości. Czytających ucieszyło miłe przyjęcie, zadowolenie i uśmiech oraz gromkie brawa małych odbiorców, natomiast przedszkolacy byli zachwyceni czytaniem i postawą starszych koleżanek.

Elżbieta Rostkowska

Data utworzenia:2022-04-23